ביסמוט ויפרח - הפודקאסט שייתן לך אומץ

פרק 2 - להפסיק דברים באמצע

Episode Summary

מה זה 'שיט-סנדוויץ' ואיך הוא גורם לכם להפסיק באמצע דברים שרציתם לסיים? מתי כדאי באמת לקום ולעזוב, ומתי כדאי להישאר ולהתמודד? ואיך מבדילים בין שני המצבים האלה ונשארים בחיים?

Episode Notes

בפרק הזה כנרת ראיינה את הדר על האומץ להפסיק דברים באמצע, ובמקרה של הדר – האומץ לעזוב את הלימודים בשנה השלישית, רגע לפני הסוף.
משם דיברנו על הנושא מארבע זוויות עיקריות:

  1. מה מונע מאיתנו להפסיק באמצע? מחשבות כמו: לא חבל על מה שהשקעתי עד עכשיו? האם להפסיק לפני שאני יודעת מה הדבר הבא? מה יגידו ואיך אסביר את ההחלטה?ביקורת עצמית מוגזמת, וכמובן – פחד.
  2. למה לפעמים כדאילהפסיק באמצע (ולא להלקות את עצמנו על זה)? למשל, כשלא טוב לנו במקום שאנחנו נמצאות, כשהמציאות מוכיחה שטעינו, כשאנחנו משתנות וכבר לא רוצות או לא אוהבות משהו שפעם אהבנו ורצינו. כן, מותר להשתנות ולשנות את דעתנו :)
  3. מתי כדאי להישאר ולא להפסיק אפילו שקשה?כשההתמודדות מצמיחה, או כשהרצון לעזוב עלה רק בגלל ה-Shit sandwichשמגיע עם כל דבר.
  4. איך יודעים מתי נכון להישאר ולהתמודד ומתי נכון לעזוב? דרך אחת היא להיעזר בטיפול.סירייסלי. חוץ מזה כדאי להקשיב לגוף, להקשיב לאנשים שמכירים אותנו ממש ממש טוב (אם הם חכמים ובאמת באמת אוהבים אותנו), ואפשר גם פשוט להישאר עוד קצת שנהיה יותר בטוחות.

אנשים שהוזכרו: הילה כדורי, רונית כפיר, אסף טרפיקנט, אליזבת גילברט